تبلیغات
Tʜᴇ Wᴏʀʟᴅ·s Sᴛᴀʀ - استیفن هاوکینگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ

طراحی سایت


Tʜᴇ Wᴏʀʟᴅ·s Sᴛᴀʀ
کنجکاو باش
نوشته شده در تاریخ شنبه 22 فروردین 1394 توسط Astro M
سلام دوستان
خیلی از شما عزیزان خصوصی کامنت گذاشتید و گفتین که ازین به بعد فارسی پیام ها رو بزارم.
اگه شما اینطور میخواین حتماََ
این دفعه میخوام درباره ی بعضی از عقاید استــیفن هاوکینــگ دومین دانشمند برتر جهان فیزیک بعد از انیــشـتین صحبت کنم.

استیفن هاوکینگ فیزیک دانشمند مشهور انگلیس متولد 8 ژانویه 1942 با وجود نداشتن شرایط جسمی مناسب و مبتلا بودن به بیماری ای که نه میتونه دست هاشو حرکت بده و نه پاهاشو و بطور کل هیچ گونه حتی کوچک ترین حرکتی نداره حتی نمیتونه از جای خودش بلند شه،تونسته صلاحیت های بزرگی رو بدست بیاره که اخرین اون در سال 2009 بوده و از مدال آزادی ریاست جمهوری برخوردار شده.

سابقه ی ایشون به بیش از چهل سال میرسه.در دانشگاه کمبریج و موسسه ی فناوری کالیفرنیا مشغول فعالیته.

استاد ایشون آقای دنیس سیاما بودن که به گفته ایشون هیچ وقت انتظار جنین توانایی هایی رو از استیفن نداشتن!

استیفن در دانشگاه آکسفورد در انگلستان درس خونده.اکنون هم در انگلستان زندگی میکنه ولی محل تولدش بریتانیاس.

رشته فعالیت ایشون در ریاضی کاربردی،فیزیک نظری و کیهان شناسی بوده.
شهرت استیفن هاوکینگ:
جاذبه کوانتوم
کیهان شناسی نظری
سیاهچاله
تابش هاوکینگ
****************

استیفن دو همسر داشت.1-جین وایلد(1995-1965)////2-الین میسون(2006-1995)
او دارای 3 فرزند با نام های رابرت(1967)،لوسی(1970-لوسی با همراهی پدر خود یعنی استیفن کتابی با نام کلید راز های پنهان نوشت که خیلی مورد استقبال قرار گرفت،پیشنهاد میکنم حتما بخونید و ازدستش ندین!) و تیموتی (1979).
استیفن در همین اواخر عملی در حلق خود داشته.چون اگر این عمل رو انجام نمیداد زندگی اون بطور جدی ای توسط مرگ تهدید میشد.با این عمل اون صدای خودش رو برای همیشه از دست داد ولی به گفته های اون،اون اصلا ناراحت نیست چون بوسیله ی رباطی که به دارای هوش مصنوعیه میتونه عقاید خودشو بیان کنه و به راحتی حرف بزنه.اما استیفن ساختن هوش های مصنوعی رو امری خطرناک میدونه.با این پیشبینی که ممکنه هوش این دستگاه ها از بشر هم بالاتر بره و اونا بتونن خودشون رو از نوع بسازن و زندگی انسان هارو تهدید کنند.
عقاید استیفن:
هاوکینگ در آثار خودش اشاره‌هایی در باب وجود خدا و یا عدم وجود آن می‌کنه.. برای مثال در کتاب پرفروش تاریخچه مختصر زمانمی‌نویسه: «اگر ما بتوانیم فرضیه‌های لازم برای توضیح هر پدیده و مادهٔ موجود در هستی را کشف کنیم، این کشف یک پیروزی نهایی برای خرد انسانی است، بدین معنی که ما می‌توانیم فکر خدا را بخوانیم

در کتاب طرح عظیم هم به این موضوع اشاره می‌کنه که برای توضیح عالم هستی نیازی به یه آفریدگار نیست!همینطور به صراحت عنوان گفته که اعتقاد به وجود بهشت و یا حیاتِ بعد از مرگ در حقیقت «افسانه‌ای» هست برای مردمی که از مرگ میترسن. ایشون با صراحت می‌گه که بعد از آخرین فعالیت مغز انسان، دیگه حیاتی برای آن وجود نداره.

استیفن در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۴ با نشریه ال‌موندو، به طور قطع وجود خدا رو انکار کرده و می‌گه: «ال موندو [به معنای جهان در اسپانیایی] حاصل پدیده‌های علمی قابل توضیح است.» و «طبیعی است که پیش از درک دانش به خلق هستی به دست یک خداوندگار باور داشته باشیم. اما اکنون و در این عصر، دانش توضیحی مجاب‌کننده‌تر در اختیار ما قرار می‌دهد.» سپس خبرنگار «ال موندو» بازهم از نظریه پیشینِ هاوکینگ در کتاب «تاریخچه مختصر زمان» مبنی بر «کمک دانش به درک اندیشه خداوندگار توسط بشر» پرسیده.. هاوکینگ در پاسخ توضیح داد: «منظور من در آنجا این بود که اگر بر همه چیز عالم شویم، به درک اندیشه خداوند نیز نائل خواهیم آمد، با این قید که اساساً خدایی وجود داشته باشد، که این چنین نیست.من خدا ناباور هستم.»

کتاب های پیشنهای من:تاریخچه ی زمان،کلید راز های پنهان،ذره بنیادی(همیشه جدیدترین نسخه رو بخرین چون روز به روز علوم ویرایش میشن)
سوالی بود درخدمتم دوستان
برچسب ها: استفان هاوکینگ، زندگی نامه دانشمندان، باهوش ترین ها، دانشمندان، فیزیکدانان،
.: Weblog Themes By Pichak :.


کد هدایت به بالا

نایت نما

Online
کد +1 گوگل
این صفحه را به اشتراک بگذارید

ماشین حساب
INFO FROM SIDC - RWC BELGIUM 2015 Jun 26 12:30UTC NOAA AR 2371 is decaying and produced only minor C-class flares in past 24h (the strongest was a C1.7 with peak at 06:06 UT). It still has potential for M-class flares. The fast solar wind from a high latitude coronal hole in the northern hemisphere may arrive to the Earth today. Geomagnetic conditions have decreased to unsettled levels after the passage of the CME from June 22. Conditions may increase with the arrival of the CME from June 25 expected later today.

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • paper | فروش بک لینک | بک لینک
  •